Kancelář ověřování nákladů tisku
Audit Bureau of Circulations

Periodický tisk - EV

Náklady elektronických verzí novin a časopisů jsou pravidelně zveřejňovány jednou měsíčně za daný kalendářní měsíc. V sekci Neověřená data jsou uvedeny náklady tisku, které byly zveřejněny, ale dosud nejsou ověřeny. V sekci Ověřená data jsou náklady tisku, které byly již ověřeny. Ověřování nákladů se provádí 2 x ročně. Ověřovaným obdobím je kalendářní pololetí.

  • Ověřovat elektronickou verzi hlavního tištěného titulu bylo možné od roku 2006. Původně byly náklady elektronické verze započítávány do prodaného nákladu tištěné verze titulu. Údaje o elektronické verzi naleznete v tabulkách periodického tisku.
  • Od 1.7.2009 byla schválena nová metodika, podle které začala být elektronická verze hlavního tištěného titulu zveřejňována a ověřována zvlášť, tedy mimo prodaný náklad tištěné verze.
  • Dnem 1. 7. 2011 vstoupilo v platnost nové znění Metodiky pro ověřování nákladů periodického tisku v systému ABC ČR. Hlavní změnou je zakomponování elektronických verzí do prodaného či distribuovaného nákladu (položky EV1 a EV2). Zde naleznete data o elektronických verzích za období červenec 2009 až červen 2011, kdy byly tyto údaje publikovány v samostatných tabulkách a ověřovány podle samostatné Metodiky pro zveřejňování a ověřování elektronických verzí tištěných titulů v systému ABC ČR. Nyní opět naleznete údaje o elektronické verzi v tabulkách periodického tisku (viz. Ověřovaná data -> Periodický tisk).

Neověřená data

Nebyla nalezena žádná neověřená data.